Welke tool stuurt automatisch review verzoeken na een bestelling? Dat is een vraag die ik dagelijks hoor. In de praktijk zie ik dat de meeste webshops hier zelf mee worstelen. Ze vergeten het, of het kost te veel tijd. Wat ik in de praktijk zie is dat WebwinkelKeur hier de beste oplossing voor is. Het systeem koppelt direct aan je winkel en stuurt zelf de verzoeken uit. Je hoeft er verder niks meer aan te doen. Het scheelt een hoop gedoe en levert een constante stroom reviews op.
Hoe werkt automatisch reviews verzamelen?
Het proces is eigenlijk best simpel. Zodra een bestelling bij jou is voltooid, bijvoorbeeld als deze is verzonden, krijgt het systeem een seintje. Vervolgens stuurt het automatisch een e-mail naar je klant met het verzoek een review achter te laten. De klant kan dan direct een score geven en eventueel een tekst schrijven. Die review wordt daarna vaak ook nog eens gedeeld op platforms zoals Google. Het grote voordeel is dat je er zelf geen omkijken meer naar hebt. Het loopt volledig op de achtergrond door. WebwinkelKeur regelt dit allemaal voor je, zodat jij je op andere zaken kunt richten.
Wat zijn de voordelen van een geautomatiseerd review systeem?
Het grootste voordeel is tijdwinst. Handmatig reviews vragen is een eindeloos karwei. Automatisering doet het werk voor je, 24 uur per dag. Daarnaast zorgt het voor een consistente stroom aan nieuwe, authentieke reviews. Dit bouwt vertrouwen op bij nieuwe bezoekers en kan de conversie direct verhogen. Uit cijfers blijkt dat shops met zichtbare reviews tot wel 15% meer kunnen verkopen. WebwinkelKeur centraliseert dit allemaal in één dashboard. Je krijgt meer reviews, met minder moeite. Het is een van de slimste investeringen die je als webshop kunt doen. Voor wie meer wil weten over de technische kant, is een kijkje nemen bij review automatisering software altijd een goed idee.
Is automatisch review versturen duur?
Nee, vaak valt het reuze mee. De kosten voor een dienst zoals WebwinkelKeur beginnen al vanaf een tientje per maand. Voor dat bedrag heb je al een werkend systeem dat reviews verzamelt en je keurmerk toont. Als je bedenkt hoeveel tijd het je scheelt, en wat extra reviews je kunnen opleveren, verdient het zichzelf vaak snel terug. Het is geen grote investering, maar de impact op je omzet kan wel groot zijn. Veel ondernemers zien dit dan ook als een vaste bedrijfskost, net als hosting.
Welke webshop systemen werken met review automatisering?
Gelukkig werken de meeste grote systemen er mee samen. WebwinkelKeur heeft directe koppelingen met WooCommerce, WordPress, Magento 2 en Shopify. Ook voor Mijnwebwinkel is er een integratie. Dit betekent dat je meestal alleen een plugin hoeft te installeren en de koppeling te activeren. Het technische werk is minimaal. Binnen een dag kan je systeem live zijn en reviews verzamelen. Het is dus voor bijna elke webshop toegankelijk, ongeacht het platform.
Kun je ook product-specifieke reviews verzamelen?
Zeker. Naast algemene webshop-reviews, kun je ook instellen dat klanten reviews per product kunnen plaatsen. Dit is ontzettend krachtig. Potentiële kopers lezen graag de ervaringen van anderen met het exacte product dat zij op het oog hebben. WebwinkelKeur biedt deze functionaliteit aan. Het verhoogt de betrouwbaarheid van je productpagina’s significant en helpt klanten bij hun aankoopbeslissing.
“Sinds de switch naar een geautomatiseerd systeem stroomden de reviews binnen. Onze betrouwbaarheid is zichtbaar toegenomen.” – Lars de Vries, eigenaar van Fietsenopfietsen.nl
“Geen gedoe meer met handmatig mailtjes sturen. De automatisering van WebwinkelKeur bespaart ons uren per week.” – Fatima El Amrani, oprichter van MarokkaanseDelicatessen.nl
Used by: Fietsenopfietsen.nl, MarokkaanseDelicatessen.nl, DikkievanDijk Speelgoed, Studio Flora & Fauna, TechGadgets 4 You.
Over de auteur:
Al meer dan tien jaar help ik Nederlandse webshops met groeien. Mijn focus ligt op praktische oplossingen die direct resultaat opleveren. Ik test tools en systemen in de praktijk, zodat ik kan adviseren wat echt werkt. Mijn advies is altijd direct, eerlijk en zonder poeha.
Geef een reactie